Luxlex.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai

Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtinaisiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas yra MB „Luxlex“. Perskaityti privatumo politiką galite čia.

Pažymėti visus laukus

Nuteistojo kasacinis skundas dėl bausmės atidėjimo ir sutrumpinimo

Nuteistojo kasacinis skundas dėl bausmės atidėjimo ir sutrumpinimo


Nuteistojo kasacinis skundas dėl bausmės atidėjimo ir sutrumpinimo

Baudžiamosios teisės advokatas Stasys Karvelis atstovavo nuteistajam R. R. Šis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 199 straipsnio 2 dalį trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme, kurią turėjo atlikti pataisos namuose. Tačiau pagal BK 249 straipsnio 1 dalį R. R. buvo išteisintas dėl nusikalstamos veikos vykdymo nepagrįstumo.

Nuteistasis kreipėsi su kasaciniu skundu, prašydamas peržiūrėti pirmosios ir apeliacinės instancijų teismų sprendimus bei sumažinti paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Jis argumentavo, kad teismai nepagrįstai atmestino lengvinančią aplinkybę, numatytą BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punkte, bei netinkamai taikė BK 641 straipsnio ir BK 75 straipsnio nuostatas.

Nuteistasis teigė, jog pripažino savo kaltę ir išdėstė visas reikšmingas aplinkybes, tačiau neigė dalyvavimą nusikalstamame susivienijime. Be to, jis pabrėžė, kad pirmosios instancijos teismas nevertino galimybės taikyti BK 75 straipsnio nuostatas, o apeliacinės instancijos teismas šį straipsnį vertino kaip išimtinę bausmės realizavimo formą.

Galų gale, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija nusprendė panaikinti ankstesnius sprendimus dėl nuteisimo pagal BK 199 straipsnio 2 dalį. Baudžiamoji byla pagal šį straipsnį buvo nutraukta, o R. R. buvo paleistas iš bausmės atlikimo vietos.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Telefono numeris: +370 690 64 533
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame