Luxlex.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai

Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtinaisiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas yra MB „Luxlex“. Perskaityti privatumo politiką galite čia.

Pažymėti visus laukus

Alkoblokas – galimybė greičiau atgauti vairuotojo pažymėjimą?

Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-27

Kategorija: Vairuotojų teisė

Alkoblokas – galimybė greičiau atgauti vairuotojo pažymėjimą?


Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-27

Kategorija: Vairuotojų teisė

Alkoblokas – galimybė greičiau atgauti vairuotojo pažymėjimą?

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso atitinkamus straipsnius, teisės vairuoti atėmimas yra privalomas, kai nustatytas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,41 iki 1,5 promilės). Numatytą draudimo vairuoti terminą galima sumažinti beveik per pusę, sutikus vairuoti transporto priemones, kuriose įrengtas antialkoholinis variklio užraktas – alkoblokas.

Kas yra alkoblokas?
Alkoblokas, arba antialkoholinis variklio užraktas, yra modernus elektroninis prietaisas, kuris įrengiamas transporto priemonėse siekiant užtikrinti saugų eismą ir sumažinti galimybę vairuoti neblaiviam asmeniui. Tai galinga priemonė, kuri neleidžia užvesti transporto priemonės, jei vairuotojo alkoholio koncentracija viršija leistiną ribą.

Kaip veikia alkoblokas?
Negalima įsigyti ir įsimontuoti bet kokį alkobloką. Alkoblokai turi atitikti LST EN 50436-1 Lietuvos standartą ir turi būti sukonfigūruoti taip, kad atitiktų vairuotojų pažeidėjų programos reikalavimus.

Alkoblokas turi veikti taip, kad prieš užvedant transporto priemonės variklį vairuotojo būtų prašoma atlikti pūtimo testą. Taip pat ėminio turi būti prašoma atsitiktiniais intervalais variklio veikimo metu ne rečiau kaip kartą per valandą, o vairuotojas privalo pateikti ėminį per 10 minučių nuo prašymo gavimo.

Alkobloko įrengimas ir veikimo standartai yra griežtai reglamentuojami, siekiant užtikrinti jų efektyvumą ir patikimumą. Vairuotojams, kurie sutinka įsirengti šį prietaisą, gali būti sumažintas numatytas draudimo vairuoti terminas, leidžiantis greičiau grįžti prie vairavimo ir įprasto gyvenimo.

Teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimas
Draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, kartu su administracine nuobauda gali skirti tik teismas, pareigūnas ar kita susijusi institucija. Būtent šios institucijos priima ir sprendimą dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo.

Kai padarėte pažeidimą, vairavote neblaivus nuo 0,4 iki 1,5 promilės, ir nagrinėjimo metu priimate sprendimą, galima pareigūno paprašyti arba teikti prašymą, kad galėtumei įsirengti alkoholinį variklio užraktą. Jeigu pareigūnas patenkina jūsų prašymą, tada galima bus ne anksčiau kaip už šešių mėnesių įsirengti.

Policijos pareigūnų veiksmai, pamačius kodą “69”
Policijos pareigūnai, sustabdę transporto priemones ir pastebėję „69“ kodą vairuotojo pažymėjime, patikrina, ar transporto priemonėje įrengtas antialkoholinis variklio užraktas; ar asmuo, kuriam paskirta administracinio poveikio priemonė, turi antialkoholinio variklio užrakto ir šio prietaiso prijungimo prie transporto priemonės variklio užvedimo sistemos sertifikatus.

Ar galima įsirengti alkobloką, kai už vairavimą neblaiviam yra taikoma baudžiamoji atsakomybė?
Alkoblokas nėra universalus sprendimas. Jei vairuotojas pažeidžia saugaus vairavimo normas ir jo alkoholio koncentracija yra labai didelė (daugiau kaip 1,5 promilių), tokiu atveju jau taikoma baudžiamoji atsakomybė, o galimybė įsirengti alkobloką tampa neįmanoma.

Išvados
Vis dėlto, ši priemonė suteikia galimybę prasižengusiems vairuotojams greičiau atgauti teisę vairuoti, o tai gali padėti išvengti ilgalaikių padarinių jų vairavimo įgūdžiams ir profesiniam gyvenimui. Alkoblokas tampa ne tik saugaus eismo priemone, bet ir galimybe teikti antrą šansą vairuotojams, kurie pasiryžę laikytis griežtų sąlygų ir vairuoti atsakingai.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Telefono numeris: +370 690 64 533
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame