Disponavimas narkotinėmis medžiagomis – ką svarbu žinoti?

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-01

Kategorija: Baudžiamoji teisėŠiuo metu populiaru

Disponavimas narkotinėmis medžiagomis – ką svarbu žinoti?


Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-01

Kategorija: Baudžiamoji teisėŠiuo metu populiaru

Disponavimas narkotinėmis medžiagomis – ką svarbu žinoti?

Lietuvoje baudžiamoji atsakomybė už narkotines medžiagas yra griežta ir apibrėžta Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse. Šis teisės aktas nustato baudžiamąją atsakomybę už nelegalų narkotinių medžiagų laikymą, gabenimą, prekybą, platinimą, gamybą ir kitus nusikaltimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis.

Baudžiamosios bausmės už nusikaltimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis, gali būti gana griežtos ir priklauso nuo nusikaltimo sunkinančių bei lengvinančių aplinkybių. Bausmės, taikomos už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, gali būti baudos, areštas ar net laisvės atėmimo bausmė.

Disponavimas narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti
Paskiriamos bausmės dydis priklauso nuo intencijos – ar narkotines medžiagas asmuo planavo parduoti, ar naudoti savom reikmėm. Asmuo, neteisėtai gaminęs, perdirbęs, įgijęs, laikęs, gabenęs ar siuntęs narkotines medžiagas, tačiau neturėjęs tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, yra baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Vadinasi, jeigu asmuo disponuoja narkotinėmis medžiagomis, tačiau tai daro be tikslo parduoti ar platinti narkotikus, paskirta bausmė bus mažesnė negu turint tikslą narkotines medžiagas platinti.

Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį, kad bausmės dydis priklauso ir nuo disponuojamų medžiagų kiekio. Jeigu asmuo disponuoja nedideliu narkotinių medžiagų kiekiu be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, jis bus baudžiamas bauda, viešaisiais darbais, laisvės apribojimu arba areštu. Šiuo atveju, įstatymas nenumato laisvės atėmimo bausmės kaip alternatyvios bausmės.

Įstatymas numato galimybę asmeniui, kuris disponuoja narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės. Asmuo, kuris savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją, norėdamas atiduoti neteisėtai turėtas, pasigamintas, įgytas be tikslo platinti narkotines medžiagas, yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už vartotų ar atiduotų narkotinių medžiagų gaminimą, laikymą ir įgijimą.

Disponavimas narkotinėmis medžiagomis su tikslu jas parduoti ar kitaip platinti
Jeigu asmuo gamina, perdirba, laiko, įgija, gabena ar siunčia narktoines medžiagas su tiklsu jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas laisvės atėmimo bausme nuo dveju iki aštuonerių metų. Galima pastebėti akivaizdų bausmių skirtumą, kadangi disponuojant narkotinėmis medžiagomis su tiklsu jas parduoti, nėra alternatyvių bausmių – bet kuriuo atveju bus paskirta laisvės atėmimo bausmė, skirsis tik bausmės trukmė.

Bausmės dydį ir šiuo atveju lemia platinamų narkotinių medžiagų kiekis. Jeigu asmuo parduoda ar kitaip platina didelį kiekį narkotinių medžiagų, jis yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dešimties metų.

Šiuo atveju, įstatymų leidėjas įtvirtina netgi didesnę bausmę, jeigu asmuo pardavinėja ar kitaip platina labai didelį kiekį narkotinių medžiagų. Asmeniui, disponuojančiam labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų su tikslu jas parduoti ar kitaip platinti, gali grėsti laisvės atėmimo bausmė netgi nuo dešimties metų iki penkiolikos metų.

Ką daryti, jei disponavote narkotinėmis medžiagomis?
Narkotinių medžiagų vartojimas ypatingai kenkia Jūsų sveikatai. Jeigu disponavote narkotinėmis medžiagomis savo reikmėms ir neturėjote tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, galite pripažinti savo kaltę ir kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos. Tokiu būdu ne tik padėsite sau, bet ir išvengsite baudžiamosios atsakomybės. Taip pat, galite kreiptis į valstybės instituciją ir atiduoti turimas narkotines medžiagas. Šiuo būdu taip pat galite būti atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi padedate valstybės institucijoms kovoti su narkotinių medžiagų Lietuvoje plitimu.Svarbu ieškoti teisinės pagalbos, kadangi advokatas galės Jums padėti apginti savo teises ir suplanuoti geriausiai Jūsų interesus atitinkančią strategiją. Su advokato pagalba, šį klausimą išspręsite paprasčiau.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame