Luxlex.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai

Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtinaisiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas yra MB „Luxlex“. Perskaityti privatumo politiką galite čia.

Pažymėti visus laukus

Kaip elgtis statinio avarijos metu?

Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-02-20

Kategorija: Nekilnojamo turto ir statybų teisė

Kaip elgtis statinio avarijos metu?


Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-02-20

Kategorija: Nekilnojamo turto ir statybų teisė

Kaip elgtis statinio avarijos metu?

Kas yra statinio avarija?
Pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 29 straipsnį, statinio avarija – tai statinio ar jo dalies, konstrukcijų elementų, pertvarų ar ramsčių nevaldoma griūtis, taip pat žemės nuošliaužos statinio pagrindą ribojančiuose šlaituose, statybų iškasose ar pylimuose. Įrenginių avarijos sąvoką apibrėžia konkrečių įrenginių reikalavimus nustatančios Vyriausybės įgaliotos institucijos.

Kas turi imtis veiksmų statinio avarijos metu?
Kai avarija įvyksta statant, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant statinį, statybos rangovas privalo nedelsiant imtis atitinkamų veiksmų.

Kai avarija įvyksta naudojantis jau pastatytu statiniu – statinio naudotojas arba statinio techninis prižiūrėtojas privalo nedelsiant imtis atitinkamų veiksmų.

Kokių veiksmų šie subjektai privalo imtis?
Pirmiausia, turi organizuoti ir suteikti pagalbą nukentėjusiems asmenims, jeigu tokių yra, ir pranešti apie avariją teisėsaugos institucijai.

Antra, jie privalo imtis priemonių, kurios padėtų išvengti tolimesnių avarijos padarinių:

* pažymėti pavojingą zoną, kurioje kyla ar gali kilti pavojus žmonių sveikatai, gyvybei ar aplinkai, organizuoti jos laikiną aptvėrimą ir pasirūpinti, kad į ją nepatektų pašaliniai asmenys;

* evakuoti žmones iš pavojingos zonos;

* organizuoti pavojingos būklės konstrukcijų laikiną sustiprinimą.

Taip pat, statybos rangovas ar statinio naudotojas privalo užtikrinti statinio avarijos vietos apsaugą nuo poveikio, galinčio trukdyti tirti avarijos priežastis, bei aprašyti statinio būklę po avarijos, statinio pakitimus ir jų atsiradimo vietas.

Kokius subjektus reikia informuoti apie statinio avariją?
* Apie avariją privaloma pranešti savivaldybės merui arba jo įgaliotam savivaldybės adminsitracijos valstybės tarnautojui, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos.

* Jeigu avarija kilo kultūros paveldo statinio, statinio kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje – privaloma pranešti Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos, viešojo administravimo subjektui, atliekančiam statinio naudojimo priežiūrą.

* Jeigu avarija kilo statybos metu – privaloma pranešti užsakovui, statinio statybos techninės priežiūros vykdytojui ir statinio projektuotojui.

* Jeigu įvyko avarija, dėl kurios buvo arba galėjo būti užteršta aplinka – privaloma informuoti už aplinkos apsaugą atsakingą instituciją.

* Jeigu statinio avarija kilo dėl energetikos įrenginio avarijos, avarijos pavojingame objekte ar potencialiai pavojingų įrenginių avarijos arba jeigu dėl statinio avarijos buvo pažeisti šie įrenginiai – šių avarijų tyrimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka privaloma pranešti atitinkamoms valstybinės priežiūros bei kontrolės institucijoms.

* Jeigu statinio avarija įvyko dėl branduolinės energetikos objekto avarijos – privaloma pranešti Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Telefono numeris: +370 690 64 533
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame