Luxlex.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai

Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtinaisiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas yra MB „Luxlex“. Perskaityti privatumo politiką galite čia.

Pažymėti visus laukus

Laimėta civilinė byla – asmeninio testamento patvirtinimas

Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-02-22

Kategorija: Civilinė teisė

Laimėta civilinė byla – asmeninio testamento patvirtinimas


Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-02-22

Kategorija: Civilinė teisė

Laimėta civilinė byla – asmeninio testamento patvirtinimas

Luxlex partneris advokatas Linas Paulius Margevičius sėkmingai apgynė klientės interesus civilinėje byloje Nr. 2YT-1830-1000/2024.

Bylos aplinkybės
Pareiškėja teismui pateiktu pareiškimu prašė patvirtinti testatorės asmeninį testametą, kuriuo ji visą savo turtą paliko pareiškėjai. Pareiškėja nurodė, kad ji daugiau kaip 7 metus nuolat rūpinosi testatore, ją globojo, todėl pastaroji, atsidėkodama už nuolatinę priežiūrą ir rūpestį ja, sudarė testamentą pareiškėjos naudai.

Asmeninis testamentas
Asmeninis testamentas – tai testatoriaus ranka surašytas testamentas, kuriame nurodyta testatoriaus vardas, pavardė, testamento sudarymo data, vieta ir kuris išreiškia testatoriaus valią ir yra jo pasirašytas (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 5.30 straipsnio 1 dalis). Asmeninis testamentas atitinka oficialųjų tik tuo atveju, jeigu nustatyta tvarka buvo perduotas saugoti notarui ar konsuliniam pareigūnui užsienyje (CK 5.31 straipsnio 1,2 dalys).

Jeigu asmeniniai testamentai nebuvo perduoti saugoti nurodytiems asmenims, jie turi būti per vienerius metus po testatoriaus mirties pateikti teismui ir jo patvirtinti (CK 5.31 straipsnio 4  dalis).

Teismo patvirtintas asmeninis testamentas įgyja oficialiojo testamento statusą. Tai reiškia, kad asmeninis testamentas, kuris nebuvo perduotas saugoti notarui ar konsuliniam pareigūnui, gali sukurti paveldėjimo teisinius santykius tik tuo atveju, jeigu per nustatytą terminą buvo pateiktas teismui ir teismas jį patvirtino.

Asmeninio testamento reikalavimai
Testatorė, sudarydama asmeninį testamentą, nurodė visus įstatymo numatytus rekvizitus, išskyrus testamento sudarymo vietą. CK 5.30 straipsnio 1 dalyje nustatyti asmeniniam testamentui privalomi reikalavimai: asmeninis testamentas turi būti surašytas testatoriaus ranka; asmeniniame testamente turi būti nurodytas testatoriaus vardas, pavardė, testamento sudarymo data (metai, mėnuo, diena) ir vieta; testatoriaus valios išraiška; asmeninis testamentas turi būti pasirašytas testatoriaus.

Testamento sudarymo datos ir vietos nenurodymas daro testamentą negaliojantį tik tuo atveju, jeigu testamento sudarymo datos ir vietos negalima nustatyti kitais būdais ar jos nėra aiškios iš kitų aplinkybių. Šiuo atveju, testatorė asmeniniame testamente nenurodė asmeninio testamento sudarymo vietos, tačiau advokato pateikti argumentai (testatorės garbus amžius bei tai, kad testamentas rastas testatorės namuose) aiškiai nurodo, jog, nors ir asmeniniame testamente nenurodyta jo sudarymo vieta, ją galima nustatyti iš kitų aplinkybių.

Teismo sprendimas
Taigi, nors asmeninis testamentas buvo sudarytas nenurodant jo sudarymo vietos (ko reikalauja įstatymas), advokatui pavyko tinkamai apginti pareiškėjos interesus ir Panevėžio apylinkės teismas 2024 m. vasario 21 d. nutarė pareiškimą tenkinti ir patvirtinti testatorės asmeninį testamentą.Detalesnę informaciją apie šią bylą galite rasti www.luxlex.lt skiltyje “Patirtis”.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Telefono numeris: +370 690 64 533
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame