Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-01

Kategorija: Šeimos teisėŠiuo metu populiaru

Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės


Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-01

Kategorija: Šeimos teisėŠiuo metu populiaru

Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės

Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės
Skyrybos yra gana sudėtingas procesas, ypač jei sutuoktiniai išsiskiria ne bendru sutarimu. Kuomet santuokoje iškyla problemos, sutuoktinis gali pateikti ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės. Santuokos nutraukimą dėl sutuoktinio kaltės gali nulemti daugybė dalykų: nuo sutuoktinio pareigų nevykdymo iki sutuoktinio išdavystės, girtuokliavimo, narkomanystės. Taip pat, galima pateikti ieškinį nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės, jeigu jis padarė nusikalstamą veiką ar artimoje aplinkoje smurtauja prieš šeimos narius.

Kada galima nutraukti santuoką dėl vieno sutuoktinio kaltės?
Sutuoktinis, kuris santykiuose kenčia ir nemato jokios perspektyvos likti gyventi kartu su sutuoktiniu, gali reikalauti, kad santuoka būtų nutraukta. Svarbu, kad būtų įrodyta, jog santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. Sutuoktinis yra pripažįstamas kaltu, jeigu jis pažeidė sutuoktinio pareigas ir dėl to gyvenimas kartu tapo nebeįmanomas. Preziuomuojama, kad santuoka iširo dėl sutuoktinio kaltės, jeigu jis yra nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą, yra neištikimas, žiauriai elgiasi su šeimos nariais arba paliko šeimą daugiau kaip prieš metus.

Abiejų sutuoktinių kaltė
Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, turi teisę pareikšti prieštaravimus dėl savo kaltės ir pateikti faktus, kurie įrodo, kad santuoka iširo dėl ieškovo kaltės. Teismas, įvertindamas visus bylos aspektus ir turimus įrodymus, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Teismas atsižvelgia į sutuoktinių veiksmus, elgesį, pažeidimus bei kitus faktus, kurie prisidėjo prie santuokos žlugimo. Pripažinus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmes, kaip ir nutraukus satuoką bendru sutuoktinių sutikimu. Tai apima turto dalijimą, alimentus, vaikų priežiūrą ir kitus aspektus. Svarbu, kad teismas atsižvelgtų į visų šeimos narių interesus.

Kokia tvarka yra nutraukiama santuoka dėl sutuoktinio kaltės?
Santuoka dėl vieno sutuoktinio kaltės yra nutraukiama ieškinio teisenos tvarka. Vadinasi, norint nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės, reikia pateikti ieškinį teismui. Teismas šiuo atveju privalo imtis priemonių sutuoktiniams sutaikyti bei taikiai išspręsti jų abiejų turtinius, vaikų išlaikymo ir auklėjimo, vaikų gyvenamosios vietos, bendravimo su skyrium gyvenančiu sutuoktiniu klausimus.

Santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės pasekmės
Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės gali sukelti daugiau pasekmių nei kitas santuokos nutraukimo būdas, kadangi, teikdamas ieškinį, vienas iš sutuoktinių gali prašyti teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Šios priemonės yra skirtos užtikrinti, kad esant ginčui būtų išlaikytos saugumo ir gerovės sąlygos visiems suinteresuotiems asmenims, ypač sutuoktinių vaikams. Laikinosios apsaugos priemonės gali būti skirtingos priklausomai nuo situacijos ir teismo sprendimo. Teismas, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją ir sutuoktinių bei jų vaikų interesus, gali priimti sprendimą skirti laikinąsias apsaugos priemonesi iki kol bus priimtas teismo sprendimas. Teismas gali įpareigoti vieną sutuoktinį gyventi atskirai, nustatyti nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų, areštuoti turtą, uždrausti vienam iš tėvų matytis su nepilnamečiais vaikais ir nustatyti kitas reikalingas priemones.

Sutuoktinis, kaltas dėl santuokos iširimo, praranda tas teises, kurias įstatymai suteikia išsituokusiam asmeniui, įskaitant teisę į išlaikymą bei kitas socialines garantijas. Kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti turtinę žalą, susijusią su skyrybomis, taip pat ir neturtinę žalą, padarytą dėl santuokos nutraukimo. Kaltas dėl santuokos nutraukimo sutuoktinis, kai yra kito sutuoktinio reikalavimas, privalo grąžinti iš jo gautas dovanas, išskyrus vestuvinį žiedą. Jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, tačiau nepilnamečiai vaikai lieka gyventi su kitu sutuoktiniu, teismas gali nustatyti uzufruktą ir palikti gyvenamojoje patalpoje gyventi sutuoktinį, su kuriuo lieka gyventi vaikai iki jie sulauks pilnametystės.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame