Luxlex.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai

Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtinaisiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas yra MB „Luxlex“. Perskaityti privatumo politiką galite čia.

Pažymėti visus laukus

Santuokos nutraukimas ir turto dalybos

Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-27

Kategorija: Darbo teisė

Santuokos nutraukimas ir turto dalybos


Nuotraukos šaltinis: luxlex.lt

Skaitymo trūkmė: 3 minutės

Sukurta: 2024-02-27

Kategorija: Darbo teisė

Santuokos nutraukimas ir turto dalybos

Skyrybos ne visada gali būti taikus procesas. Skyrybų metu reikia pasidalinti turtą, dėl ko gali iškilti daug problemų bei ginčų.

Turtas – 50/50?
Turtas dažniausiai yra padalijamas abiems sutuoktiniams per pusę, tačiau yra ir tam tikrų išimčių. Kuomet vaikai lieka gyventi su vienu iš sutuoktinių, šiam gali būti skiriama didesnė turto dalis, atsižvelgiant į vaikų interesus. Taip pat, lygių dalių principo teismai gali nesilaikyti, kai vieno iš sutuoktinių sveikatos būklė yra prasta ir jam yra sunkiau save išlaikyti.

Iki santuokos įgytas turtas yra asmeninio sutuoktinio nuosavybė, todėl santuokos nutraukimo metu ji lieka tam sutuoktiniam, kuriam asmenine nuosavybe turtas priklauso. Visgi, ir ši taisyklė turi išimčių. Jeigu turtas, pirktas vieno sutuoktinio iki santuokos, tačiau santuokos metu buvo iš esmės pagerintas kito sutuoktinio lėšomis ar darbu – šis turtas gali būti pripažintas bendru sutuoktinių turtu ir santuokos nutraukimo metu turtas gali būti padalintas.

Bendra paskola būstui
Dažnai šeimos ima paskolas būstui įsigyti, o kredito įmokas tenka mokėti daugybę metų. Santuokos nutraukimo atveju svarbu žinoti galimus variantus, jeigu kredito įmokos vis dar yra mokamos bankui. Kaip elgtis, jei skyrybų metu turite bendrą paskolą su sutuoktiniu?

  • Būsto pardavimas – viena iš išeičių, siekiant atiduoti bendrą paskolą bankui. Šiuo būdu, paskola bus padengta, o likę pinigai nuo pardavimo bus padalinti sutuoktiniams.
  • Būsto paskolą galima toliau mokėti kartu – likti bendraturčiais. Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne tik liekate bendraturčiais, bet ir esate atsakingas už buvusio sutuoktinio veiksmus. Pvz.: būsto paskolos skolininkais esate abu, tačiau buvęs sutuoktinis nusprendžia nebemokėti savo dalies – ją gali tekti padengti Jums.
  • Būstas gali būti paliekamas vienam sutuoktiniui, su kuriuo lieka gyventi vaikai, tačiau, jam neturint pakankamai pajamų vienam mokėti paskolą, paskolos skolininkais lieka abu sutuoktiniai.
  • Būstas gali būti priskiriamas vienam iš sutuoktinių, jeigu šis sutinka mokėti visą paskolą vienas (t.y. jis tampa vieninteliu skolininku).

Kas moka skolas kreditoriams?
Sutuoktiniams reikia pasidalinti ne tik paskolas, tačiau ir skolas. Kadangi santuokoje visi įsipareigojimai yra bendri, sumokėti skolas taip pat yra abiejų sutuoktinių atsakomybė – santuokos nutraukimas neatleidžia nei vieno iš sutuoktinių nuo įsipareigojimų kreditoriams. Šias skolas geriausia sumokėti bendru sutarimu ir kaip įmanoma anksčiau, kad vėliau nei vienam iš sutuoktinių nekiltų problemų.

Santaupos bei vertybiniai popieriai
Santaupos bei vertybiniai popieriai teismo sprendimu (arba sutuoktinių susitarimu) gali būti padalinti per pusę. Taip pat, galima nuspręsti, kad santaupos lieka vienam sutuoktiniui, o vertybiniai popieriai – kitam. Jeigu vertybiniai popieriai lieka vienam sutuoktiniui, o santaupų sutuoktiniai neturėjo, sutuoktinis, kuriam liko vertybiniai popieriai, turi kompensuoti kitam sutuoktiniui šio turto dalį.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Telefono numeris: +370 690 64 533
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame