Teisinės pasekmės dalijantis intymiomis nuotraukomis

Nuotraukos šaltinis:

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-01-05

Kategorija: Baudžiamoji teisėCivilinė teisė

Teisinės pasekmės dalijantis intymiomis nuotraukomis


Nuotraukos šaltinis:

Skaitymo trūkmė: 2 minutės

Sukurta: 2024-01-05

Kategorija: Baudžiamoji teisėCivilinė teisė

Teisinės pasekmės dalijantis intymiomis nuotraukomis

Bendravimas internetu: pažinčių svetainės ir socialiniai tinklai
Šiandien internetinis bendravimas, ypač per pažinčių svetaines ir socialinius tinklus, tokius kaip Facebook ar Instagram, yra labai populiarus. Svarbu atidžiai rinktis, kokia informacija, ypač intymios prigimties, dalinatės su naujais pažįstamais internete.

Dalijimasis intymiomis nuotraukomis: naivumas ir pasekmės
Kai kurie asmenys, siekdami išreikšti meilę ar sugundyti, dalijasi intymiomis nuotraukomis, nepagalvodami apie galimas pasekmes. Dažnai tokie veiksmai internete baigiasi asmeninės informacijos nutekinimu ir orumo žeminimu.

Asmens teisės ir Konstitucija
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 ir 22 straipsniai gina asmens neliečiamumą ir privatumą, bei draudžia žeminti žmogaus orumą. Dalijimasis intymiomis nuotraukomis pažeidžia šias teises.

Civilinis kodeksas ir teisė į atvaizdą
Pagal Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 2.22 straipsnį, kiekvienas asmuo turi teisę į savo atvaizdą. Bet koks fizinio asmens atvaizdo naudojimas – fotografavimas, atgaminimas, platinimas – turi būti atliekamas tik su asmens sutikimu.

Teisinės pasekmės
Dalijimasis intymiomis nuotraukomis be sutikimo gali sukelti teisines pasekmes, kadangi tai yra privatumo ir teisės į atvaizdą pažeidimas. Neteisėtas tokių nuotraukų platinimas gali baigtis ieškiniu dėl turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo.

Ką daryti, jei jūsų nuotraukos pateko į internetą?
Jeigu jūsų intymios nuotraukos neteisėtai pateko į internetą, nedelsdami kreipkitės į asmenį, kuris jas platina, arba į socialinių tinklų klientų aptarnavimo skyrių, prašydami pašalinti nuotraukas.

Jeigu išplatinus intymias nuotraukas, yra padaryta turtinė ar neturtinė žala, nukentėjęs asmuo gali kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka su reikalavimu atlyginti padarytą žalą. Asmuo, kuris skelbia intymias nuotraukas be sutikimo, gali būti priverstas atlyginti nukentėjusiam asmeniui patirtus nuostolius.

Išvados ir patarimai: kaip išvengti rizikos?
Svarbu visada atsiminti, kad dalijimasis intymiomis nuotraukomis yra rizikingas veiksmas. Norint išvengti orumo pažeminimo ir privatumo pažeidimo, rekomenduojama susilaikyti nuo tokių veiksmų, net ir bendraujant su pačiais artimiausiais asmenimis.

LAUKIAME JŪSŲ

LAUKIAME JŪSŲ

Luxlex advokatų jungtinė veikla, vadovaujantis partneris Luxlex MB
Įmonės kodas: 305950073
Pvm mokėtojo kodas: LT100015904514
El. paštas: info@luxlex.lt
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 82A, Vilnius

Susisiekite

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ

Lokacija

Mūsų vieta

Darbo laikas

Mūsų darbo laikas

I-V: nuo 9 val. iki 19 val.
VI: Nedirbame
VII: Nedirbame